Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Mayın 10-da müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi, Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü tamam olur.
Azərbaycanın yeni tarixinin bütöv bir qərinəsi dünya şöhrətli siyasətçi, böyük dövlət xadimi Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır.
Ümummilli lider respublikamıza rəhbərliyinin hər iki dövründə mədəniyyətimizin həqiqi himayədarı olub, onun inkişafına, zəngin mədəni irsimizin, incəsənətimizin dünyada tanınması və təbliğinə hər zaman diqqət və qayğı göstərib. Bütün Azərbaycan xalqı kimi, mədəniyyət sahəsində çalışan insanlar da tariximizdə müstəsna yeri olan dahi rəhbərin əziz xatirəsini daim ehtiramla yad edirlər.
Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi mayın 10-da Fəxri xiyabana gələrək Ulu öndərin məzarını ziyarət edib.
Nazirliyin əməkdaşları məzarın önünə tər çiçək dəstələri qoyub, Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.

Коллектив Министерства Культуры посетил могилу Общенационального лидера Гейдара Алиева
10 мая исполняется 100 лет со дня рождения Гейдара Алиева, основателя современного независимого Азербайджанского государства.
Весь период новой истории Азербайджана связан с именем всемирно известного политика, великого государственного деятеля Гейдара Алиева.
Общенациональный лидер был истинным покровителем нашей культуры в оба периода своего руководства нашей республикой, всегда уделял её развитию, признанию и популяризации в мире нашего богатого культурного наследия и искусства внимание и заботу. Как и весь Азербайджанский народ, люди, работающие в сфере культуры, всегда чтят светлую память гениального лидера, занимающего особое место в нашей истории.
10-го мая коллектив Министерства Культуры придя на Аллею Почётного Захоронения посетил могилу Общенационального лидера.