Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib
Mayın 10-da müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi, Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü tamam olur.
Azərbaycanın yeni tarixinin bütöv bir qərinəsi dünya şöhrətli siyasətçi, böyük dövlət xadimi Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır.
Ümummilli lider respublikamıza rəhbərliyinin hər iki dövründə mədəniyyətimizin həqiqi himayədarı olub, onun inkişafına, zəngin mədəni irsimizin, incəsənətimizin dünyada tanınması və təbliğinə hər zaman diqqət və qayğı göstərib. Bütün Azərbaycan xalqı kimi, mədəniyyət sahəsində çalışan insanlar da tariximizdə müstəsna yeri olan dahi rəhbərin əziz xatirəsini daim ehtiramla yad edirlər.
Mədəniyyət Nazirliyinin kollektivi mayın 10-da Fəxri xiyabana gələrək Ulu öndərin məzarını ziyarət edib.
Nazirliyin əməkdaşları məzarın önünə tər çiçək dəstələri qoyub, Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.

The staff of the Ministry of Culture visited the grave of national leader Heydar Aliyev
On May 10, our country celebrates the centennial of the father of the modern independent state of Azerbaijan Heydar Aliyev.
The name of the world-famous politician and esteemed statesman, Heydar Aliyev, is linked with over three decades of Azerbaijan's history.
During both periods of his leadership in our republic, the national leader was a true supporter of our culture, taking great care to nurture its development and ensure that our rich cultural heritage and art are recognized and promoted worldwide. The memory of the brilliant leader who holds a special place in our history is always cherished by those working in the field of culture, just like all the people of Azerbaijan.
The staff of the Ministry of Culture visited the national leader's grave on May 10. Employees of the Ministry visited the grave of Heydar Aliyev and paid their respects by laying flowers before it.