Mədəniyyət naziri İsmayıllıda vətəndaşların müraciətlərini dinləyib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşlarla görüşləri keçirilir, sakinlərin problem və təklifləri dinlənilir.
2024-cü ilin yanvar ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli yanvarın 12-də İsmayıllı şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin İsmayıllı şəhərində ucaldılmış abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq əziz xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda İsmayıllı, Ağsu, Qobustan və Şamaxı rayonlarından ümumilikdə 42 vətəndaş iştirak edib.
Vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təminat, fəxri adla təltif edilmə, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təklif və mövcud problemlərdən ibarət olub.
Hər bir vətəndaşın müraciətinə həssaslıqla yanaşılması, diqqətlə araşdırılması və qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrinin rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qaldırılan məsələlərə vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq xüsusi nəzarətə götürülüb.
Vətəndaşlarla görüşdən sonra İsmayıllı və Şamaxıda bir sıra mədəniyyət müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanışlıq olub.

Согласно распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в городах и районах ежемесячно проводятся встречи руководителей центральных органов исполнительной власти и других административных учреждений с гражданами, заслушиваются проблемы и предложения жителей.
Согласно графику приема граждан в городах и районах на январь 2024 года, министр культуры Азербайджанской Республики Адиль Керимли 12 января принял граждан в Центре Гейдара Алиева в Исмаиллы.
Перед приемом к установленному в Исмаиллы памятнику Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву были возложены цветы и с уважением почтена его светлая память.
В приеме приняли участие 42 гражданина из Исмаиллинского, Агсуинского, Гобустанского и Шамахинского районов.
Обращения граждан в основном касались трудоустройства, присвоения почетных званий, предложений, касающихся сферы культуры, существующих проблем.
Руководителям структурных подразделений были даны соответствующие указания внимательно отнестись к каждому обращению гражданина, тщательно его расследовать и решить возникшие вопросы в соответствии с законодательством.
В целях своевременного и объективного рассмотрения поднятых вопросов каждое обращение регистрировалось и бралось на особый контроль.
После встречи с горожанами состоялось ознакомление с деятельностью ряда учреждений культуры Исмаиллы и Шемахи.