Mədəniyyət naziri İsmayıllıda vətəndaşların müraciətlərini dinləyib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumları rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşlarla görüşləri keçirilir, sakinlərin problem və təklifləri dinlənilir.
2024-cü ilin yanvar ayında şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən, Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli yanvarın 12-də İsmayıllı şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin İsmayıllı şəhərində ucaldılmış abidəsi önünə gül dəstələri qoyularaq əziz xatirəsi ehtiramla yad olunub.
Qəbulda İsmayıllı, Ağsu, Qobustan və Şamaxı rayonlarından ümumilikdə 42 vətəndaş iştirak edib.
Vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təminat, fəxri adla təltif edilmə, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təklif və mövcud problemlərdən ibarət olub.
Hər bir vətəndaşın müraciətinə həssaslıqla yanaşılması, diqqətlə araşdırılması və qaldırılan məsələlərin qanunvericiliyə uyğun həlli barədə struktur bölmələrinin rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qaldırılan məsələlərə vaxtında və obyektiv baxılması məqsədilə hər bir müraciət qeydiyyata alınaraq xüsusi nəzarətə götürülüb.
Vətəndaşlarla görüşdən sonra İsmayıllı və Şamaxıda bir sıra mədəniyyət müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanışlıq olub.

The Minister of Culture addresses issues raised by Ismayilli residents
In accordance with the order of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, monthly meetings of heads of central executive bodies and other administrative institutions with citizens are held in cities and districts, where the problems and suggestions of residents are heard.
In line with the citizen reception schedule for January 2024 in cities and districts, the Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, Adil Karimli, met with citizens at the Heydar Aliyev Center in Ismayilli on January 12.
Before the meeting, flowers were placed in front of the monument of national leader Heydar Aliyev in Ismayilli, and his cherished memory was commemorated with respect.
A total of 42 citizens from Ismayilli, Aghsu, Gobustan, and Shamakhi districts were received.
The citizens primarily raised concerns about employment, honorary titles, and current problems and gave suggestions concerning the cultural sector.
The heads of the structural units were assigned relevant tasks to handle each citizen's appeal with sensitivity, conduct thorough investigations, and address the raised issues in accordance with the law.
To address the issues raised in a timely and objective manner, each appeal was documented and taken under special control.
Following the meeting with the citizens, an overview of the activities of several cultural institutions in Ismayilli and Shamakhi was provided.